AktualnościRozmiar czcionki AAA

Poniżej znajduje się lista aktualności:

Poradnia Akademicka WSG

Z pomocy Poradni Akademickiej mogą skorzystać studenci WSG 

Poradnia Akademicka oferuje: 
•    możliwość rozmowy z Doradcą metodycznym ds. studiów,
•     możliwość rozmowy z psychologiem.
Student będzie miał możliwość:
•    nazwania i zrozumienia własnych uczuć i przeżyć,
•    analizy własnych myśli, uczuć, przekonań, potrzeb i zachowań,
•    nauki dokonywania wyborów i wprowadzania zmian w swoim życiu.
Wpłynie to na:
•    podniesienie samooceny,
•    poprawę relacji z rówieśnikami i rodzicami,
•    lepsze radzenie sobie z problemami,
•    nabranie  poczucia sprawstwa w życiu, odzyskanie wiary we własne siły.

więcej >>


Projekt pn. „Praca na START”

Zapraszamy do udziału w projekcie pn. „Praca na START” realizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy w partnerstwie z Kujawsko – Pomorską Organizacją Pracodawców Lewiatan. 

Łącznie możesz otrzymać do 5 250,00 zł za (3 miesiące stażu) lub 10 500,00 zł (za 6 miesięcy stażu).

Szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej: www.pracanastart.byd.pl
Rekrutacja trwa do 31.01.2017r. 
Liczba miejsc ograniczona!

więcej >>


Piknik Organizacji Pozarządowych

Organizacje pozarządowe działające w różnych obszarach prezentowały swoją ofertę i efekty działalności podczas kolejnego już Pikniku Organizacji Pozarządowych, który odbył się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Na zwiedzających czekały stoiska organizacji, scena artystyczna, pokaz ratownictwa wodnego oraz prezentacja łodzi biorących udział w wyścigu łodzi butelkowych podczas zbliżającego się Steru na Bydgoszcz.

więcej >>


Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Boccia

Członkowie Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych WSG będącymi reprezentantami AZS WSG zdobyli Mistrza i V-ce Mistrza Polski w Pierwszych Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w boccia. W turnieju gry indywidualnej nasz reprezentant dotarł do finału, gdzie musiał uznać wyższą precyzję rzutów reprezentantowi z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Gospodarzem mistrzostw był Uniwersytet Zielonogórski wraz z AZS UZ.

więcej >>


Bydgoski Festiwal Nauki

Dwie dyscypliny paraolimpijskie zaprezentowało BON WSG podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki na terenie kampusu WSG. Pierwszą z nich była boccia- sport głównie przeznaczony dla osób z dysfunkcją kończyn, jednak z powodzeniem mogą w niego grać niemal wszystkie osoby. Gra polega na umieszczeniu jednej lub więcej bil swojego koloru jak najbliżej białej.

Druga dyscyplina to Goalball, gra zespołowa dla osób z wadami wzroku polegająca na zdobyciu goli specjalistyczną piłką z dzwoneczkiem w środku umożliwiającym jej lokalizację i obronę swojej bramki. 

więcej >>


Mobilni na rynku pracy

W marcu 2016 r. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy rozpoczęło realizację Projektu „Mobilni na rynku pracy – program aktywizacji zawodowej osób młodych z województwa kujawsko-pomorskiego”. W ramach Projektu osoby w wieku 18-35 lat z naszego województwa, które nie są zatrudnione, nie uczą się w trybie stacjonarnym i nie są w trakcie szkoleń, mogą wziąć udział w programie mobilności ponadnarodowej, obejmującym:

a) przygotowanie w kraju – kurs zawodowy, szkolenie językowe, warsztaty itp.,

b) wyjazd zagraniczny – ok. 3-miesięczny pobyt u partnera ponadnarodowego w Niemczech, Czechach lub na Malcie, obejmujący staż zawodowy (do wyboru różne branże i stanowiska pracy), zajęcia językowe, imprezy kulturalne, wycieczki itp.,

c) wsparcie po powrocie do kraju – w tym staż u pracodawcy krajowego, kurs zawodowy, warsztaty, pośrednictwo pracy itp..

Udział w projekcie jest w pełni bezpłatny, ponadto uczestnikowi przysługuje:

a) w ramach wsparcia w kraju: zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, stypendium szkoleniowe (za kursy zawodowe), stypendium stażowe (wyłącznie za staż w kraju),

b) komplet materiałów szkoleniowych, warsztatowych, catering (zależnie od liczby godzin szkoleniowych w trakcie dnia oraz formy wsparcia), a w przypadku szkoleń / kursów / warsztatów - certyfikaty potwierdzające ich ukończenie,

c) w ramach pobytu za granicą:

- elementy opłacane bezpośrednio przez nas: zakwaterowanie, wyżywienie – 1 posiłek dziennie, ubezpieczenie,
- elementy opłacane samodzielnie przez Ciebie, w ramach tzw. „kieszonkowego”, które otrzymasz biorąc udział w projekcie: wyżywienie – 2 posiłki dziennie, transport lokalny, dodatkowe koszty (ponoszone wg własnych potrzeb i z własnej woli uczestnika).

Chcemy zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc w dotarciu do osób, które byłyby zainteresowane udziałem w takim Projekcie. Liczymy przede wszystkim na pomoc w zakresie:

- zamieszczenia informacji na Państwa stronie internetowej

- wysyłki e-mail informacji o projekcie do osób niepełnosprawnych z naszego regionu  w tym beneficjentów Państwa poprzednich projektów na rzecz aktywacji osób niepełnosprawnych

Więcej informacji o projekcie mogą Państwo otrzymać w siedzibie PTE odział w Bydgoszczy ul. Długa 34, telefonicznie pod numerem: 52 322 9060 61 (czynny pon-pt 8.00-16.00). Mogą Państwo też wysłać wiadomość na adres mobilnosc@pte.bydgoszcz.pl. 

więcej >>